Elastyczna deska dekoracyjna MODERNA to nowy materiał wykończeniowy imitujący fakturę naturalnego drewna. Łatwa w montażu, zapewnia komfort użytkowania, bardzo elastyczna, wytrzymała, odporna na działanie czynników atmosferycznych, odporna na działanie wody i mrozu, niepalna i przyjazna dla środowiska. Może być wykorzystywana zarówno do wewnętrznych, jak i zewnętrznych prac wykończeniowych. Deska dekoracyjna MODERNA stosowana jest na podłożach mineralnych i betonowych, w systemach ociepleniowych , na płytach gipsowo-kartonowych i innych trwałych podłożach budowlanych (elewacje – ściany, fragmenty ścian, listwy dekoracyjne między oknami i drzwiami oraz wokół nich; do dekoracji wnętrz – ściany w korytarzach i przedpokojach, na klatkach schodowych, w pokojach, na balkonach, w kuchni, łazience itp.). Przed naklejaniem należy wyznaczyć miejsce, w którym deska zostanie zamontowana. Deskę dekoracyjną należy wyjąć z opakowania, rozwinąć, przyłożyć do powierzchni, odmierzyć, a następnie w razie potrzeby przyciąć nożykiem lub nożyczkami do potrzebnego rozmiaru. Następnie przy pomocy pacy zębatej z zębami 4 mm równomiernie nałożyć na powierzchnię przygotowany klej dyspersyjny TERMO 3. Po wykonaniu tej czynności należy do jednej ręki wziąć zwiniętą deskę, a drugą ręką przyłożyć krawędź deski do wyznaczonego miejsca początku montażu. Stopniowo rozwijać deskę i jednocześnie drugą ręką dokładnie przyklejać ją do podłoża. Celem osiągnięcia pożądanego efektu końcowego i dla wygody pracy należy kilkakrotnie wygładzić powierzchnię za pomocą czystego wałka do tapet. Montaż kolejnych desek należy wykonać w taki sposób, żeby ściśle przylegały do siebie, styki wypełnić klejem dyspersyjnym który utworzy minimalną fugę. Nadmiar kleju należy natychmiast usunąć przy pomocy gąbki. W celu zabezpieczenia desek przed wpływem czynników atmosferycznych należy po wyschnięciu dwukrotnie nanieść powłokę lakierniczą РRОТЕСТ. Przy montażu desek dekoracyjnych MODERNA należy kierować się zasadą „z góry na dół”.
Każdą deskę przyklejamy w czasie do 10 minut, nie dopuszczając do zaschnięcia kleju. Po przyklejeniu deski i wyschnięciu kleju styki między deskami oraz miejsca przycięć należy przy użyciu pędzla powlec bejcą w kolorze deski dołączoną do opakowania. Deski przyklejać do powierzchni w temperaturze od +10°С do +25°С i przy wilgotności względnej powietrza nie przekraczającej 80%. Przy temperaturze +20°С i względnej wilgotności powietrza nie przekraczającej 60% schnięcie deski potrwa co najmniej 72 godziny, zaś bejcy i lakieru – 12 godzin. W innych warunkach pogodowych proces ten może potrwać znacznie dłużej. Do czasu całkowitego wyschnięcia powierzchnię należy chronić przed nadmiernym zawilgoceniem. Prac montażowych nie należy wykonywać przy silnym wietrze oraz w warunkach bezpośredniej ekspozycji powierzchni na promienie słoneczne. Przy montażu deski dekoracyjnej chronić skórę i oczy. W przypadku dostania się kleju, bejcy lub lakieru do oczu należy natychmiast przemyć je wodą i w razie potrzeby zasięgnąć porady lekarza.
Deskę dekoracyjną MODERNA należy przechowywać w suchych pomieszczeniach magazynowych, chroniąc przed działaniem promieni słonecznych i mrozu. Gwarancyjny okres przechowywania w zamkniętym opakowaniu producenta w temperaturze od +5°С do +35°С wynosi 36 miesięcy. Data produkcji i numer partii podane są na opakowaniu. Okres trwałości bejcy: 24 miesiące. Opakowanie zawiera: deskę dekoracyjną w postaci elastycznych taśm o długości 1990 mm, szerokości 163 mm i grubości З mm (±1%); bejcę 50 ml w odpowiednim kolorze do barwienia deski dekoracyjnej. Kolor deski dodatkowo został podany na opakowaniu; ilość taśm w opakowaniu – 3 szt., powierzchnia pokrycia - 0,97 m2 (±1%).

Oferta do uzupełnienia.

0
LAT NA RYNKU
0
LAT GWARANCJI
0
PROCENT ZADOWOLENIA
COPYRIGHT 2018 termobravo.pL PROJEKT I WYKONANIE LAMBERT DESIGN